Ana Sayfa / FORUM / Barış Söylemez yazdı, ‘Özgürlük ve barış kenti Mersin’

Barış Söylemez yazdı, ‘Özgürlük ve barış kenti Mersin’

Özgürlük ve barış kavramları insanlık için çok özel ve gerekli iki kavramdır. İnsanlık tarihi boyunca özgürlük mücadelesi için nice insanlar bedeller ödemiş, özgürlüğünü ve bağımsızlığını kaybetmemek için nice toplumlar emperyalist güçlere karşı kurtuluş savaşı vermişlerdir.

Dünya tarihinde bunun en güzel örneği Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin yedi düvele karşı vermiş olduğu Kurtuluş Savaşı’dır.

Mersin, ülkemizin en kozmopolit şehirlerinden birisidir. Türkiye’de yaşayan bütün etnik köken ve dini inanışların numunelerini barındırır bu güzel şehrimiz. Bu kadar farklı kültürden insanların bu şehirde barış ve kardeşlik içerisinde huzurla yaşaması şüphesiz bu milletin ferasetinden ve kadirşinas olmasından dolayıdır.

Dünkü meclis görüşmelerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer kararlı bir tavırla çok güzel bir sözü dile getirdi.

Başkanın konuşmasındaki ” Rahat olun. Bu ülkeyi benden daha fazla sevmiyorsunuz Sayın Topkara. Bu ülke milliyetçisiyiz biz. Lütfen böyle ucuz politikalar yapmayalım. Bu ülkede ayrımcılığı reddediyoruz. Hepimiz kardeşiz. Burası barış kenti, kardeşlik kenti, bin kere söylüyorum. Kim kimi ayırabilir, kim kimi ötekileştirebilir. Buna müsaade edemeyiz. Siyaset yapma adına şehri germeyin.” sözleri gerçekten takdire şayandı.

Mersin’de yaşayan herkesin hislerine tercüman oldu adeta başkan.

Geldiği günden beri “Biz Mersin sokaklarına sevgiyi götürdük, ötekileştirmeyi ortadan kaldırdık. Bu kente sevgiyi, barışı, kardeşliği getirdik” diyen Vahap Seçer, yaptığı hizmetleri merkez-kırsal ayrımı yapmadan Mersin’in dört bir yanına ulaştırarak, Mersin halkının kalbine sevgiyle dokunmuştur.

Vahap başkan herkese özgürlük ve barıştan yana olan koca yürekli bir belediye başkanıdır.

Siyasi görüş olarak kendisinin karşısında olanların dahi özgürlüğünü savunacak kadar kadirşinas birisidir. Barış ve özgürlük şehri olan Mersin’in huzurunu bozmak isteyenler şunu unutmasın ki, barış ve özgürlük bu şehirde her daim var.

Çünkü mersin halkı ayrıştırma ve ötekileştirme siyasetinden bıkmıştır. Geçmişte Mersin halkı 3 Ocak’ta şehrini nasıl düşmandan kurtararak özgürlüğünü ve bağımsızlığını kazandıysa, işte bugünde siyasi ihtiraslar uğruna özgürlükleri ve barışı kısıtlamak isteyenlere karşı aynı mücadeleyi vermekten kaçınmayacaktır.

Mecliste ucuz siyaset yaparak, bu güzel şehrimizi lütfen germeyiniz!

Bu şehrin Emini olarak Vahap Seçer var. Sadece inanın ve güvenin…

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle, Sevgiyle…

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlker Şimşek yazdı, Milliyetçilik ve Irkçılık

Öncesini bilmem ama, ta gençlik ve üniversite yıllarımdan bu güne kadar,  kendisini milliyetçiliği ırkçılık olarak ...

4 Yorumlar

 1. Vahap başkanın hizmetlerini çok beğeniyoruz. Yazınızı okudum Barış bey. Yaşanılan olayları güzel ifade etmişsiniz. Yazılarınızın devamını bekliyoruz. Tebrik ederim.

 2. Çok beğendim anlamlı buldum barış bey yazınızı gerçekten yerinde bir yazı olmuş barış ve özgürlüğün ne kadar var olması gerektiğini ve bu kavramların herkese lazım olacağını çok güzel ifade etmisiniz başarılar diliyorum hayatınızda

 3. Günün anlam ve önemi anlatan çok güzel bir yazı olmus bir solukta okudum kaleminize saglık bilginiz birikiminize hayran kaldım devamını bekliyoruz başarılar dilerim

 4. Çok başarılı bir yazı olmuş kaleminize saglik barış bey özgürlük ve barış bizim icin önemli kavramlar başkanımızda sahip cikarak umut oluyor bizlere sizde iyiki varsiniz yazilarinizla bizi aydinlatiyorsunuz yureginize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir