Ana Sayfa / Yazarlar / Kerem Türk yazdı, Seçer ve Gültak’tan beklentiler

Kerem Türk yazdı, Seçer ve Gültak’tan beklentiler

Mersin son yılların en iyi haberleri ve gelişmeleriyle gelecek açsından her alanda umut veriyor.

Bir tek şey hariç!

Uzlaşı kültürü…

Değerli bir bakanı, değerli bir valisi, değerli bir Büyükşehir Belediye başkanı, Değerli bir Emniyet Müdürü, değerli Oda Başkanları ve kendi çaplarında hizmet üretmeye çalışan İlçe Belediye Başkanları var.

Devlet yatırımları son hızla devam ediyor, Pandemi döneminde herkes olabildiğince çalışıyor.

Büyükşehir ve Akdeniz Belediyesi pandemi döneminde diğer belediyelere göre daha bir hizmet yarışını önde götürseler de herkeste bir istek olduğu da görülüyor.

Mersin cazibe merkezi olma yolunda.

Özellikle bir konuya açıklık getirmek istiyorum!

Un var, yağ var, şeker var. Neden helvamız yok!

Çünkü uzlaşma konusunda çekincelerimiz var. Ne derler korkusu, nasıl olur kuşkusu, biraz gurur biraz da yanlış yönlendirmeler…

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer rüştünü ispatlamış bir performans ve dürüstlükle, hızlı bir hizmet atağına girmiş durumda. Saygınlığı var, itibarı var, güven katsayısı yüksek.

Yine Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz için çırpınıp duruyor. Özellikle Kentsel dönüşüm konusunda son derece kararlı. Barış, Turgut Reis mahallelerinde de bu dönüşümü gerçekleştirirse Mersin açısından bir tarih yazmış olur.

Çarpık bir şehirleşme içinde olan başta Akdeniz ve Toroslarda mutlaka vatandaşı da koruyan bir Kentsel dönüşüm başlatılmalı ve devam ettirilmelidir.
Sayın Gültak, sevilen ve sayılan bir Başkan. Her ne kadar da parti içinden bazıları Başkanın üzerinde bir baskı uygulamaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar. Mahallelerde halkın arasına giriyor, yoksul vatandaşların, evsizlerin, geri kalmış yerlerin dertlerine ortak olmaya çalışıyor. Bu çabası gözden kaçmıyor.

Başkan Gültak Akdeniz’e daha fazla hizmet etmek için, Büyükşehir’in desteğine ihtiyacı var. Geniş yolların bakımı, kentsel dönüşüm, çarşı pazarın iyileştirilmesi gibi.

Akdeniz’e yapılan her hizmet hem Başkan Seçer’ in hem de Başkan Gültak’ ın hanesine yazılır.
Kırgınlık, uzak durmak kimseye fayda sağlamaz. Mersinli vatandaşlar, kavgadan, gürültüden bıkmış durumda.

Başkan Seçer ve Başkan Gültak tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir ortaklaşmaya gidebilirler. Her ikisinde de bu irade var.

Çakma danışmanlar, çakma gazeteciler hep kendilerini düşünerek işin gerçeğini saklamaya ve başkanların hoşlarına gidecek telkinlerde bulunabilirler.

Bunların hepsi günü kurtarma peşindeler. Gazete patronlarının sesi, gururlarının esiri, alacaklarının hesabı peşindeler!

Mersin için; Başkan Gültak, meclisin kapısını aralayacak güce sahiptir. Sevgi sözcüğüne bile hayır deme noktasına “Cumhur İttifakının” sağlayacağı hiçbir fayda yoktur.

Uzlaşma, doğrulara evet deme, yanlışlarda ortak karar alma konusunda çaba göstermelidir.

Başkan Gültak’ın iyi niyetli olduğu, hizmetten yana olduğu, çırpınıp durduğu ortada.

Bunu taçlandırması lazım. Uzlaşı kültürünü hazmetmiş biri olarak Sayın Gültak, Mersin için, Akdeniz için yeni bir dönemin kapısını da aralamalıdır.

Başkan Seçer’ de uzatılacak ele her zaman karşılık verebilecek kadar erdemli ve deneyimli bir siyasetçidir.

Yeni bir sayfa, yeni bir uzlaşı kültürü ve yeni bir anlayışla Mersin’i hak ettiği yere getirmek çok güç değildir.

Büyükşehir ve Akdeniz’deki bu yakınlaşma, Mersin için önemli bir kırılma noktası yaratabilir. Uzlaşma ve diyalog diğer belediyelere ve kurumlara da sirayet eder ki; bu da “Mersin’in Kurtuluşu “olur.

“Çatısı kırık gazeteciler” ve “bacası tütmeyen ticari cambazlar” hoşlanmasa da Mersin’in buna ihtiyacı var.

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlker Şimşek yazdı, “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir”

İslam, insanları aydınlatmak adına indirildiği zaman, insani ve toplumsal anlamda en büyük sorun kölelikti. Yani ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir