Ana Sayfa / Medya / Sarıyıldız: “Halkımız seçmen taşımalara sandıkta cevap verecek”

Sarıyıldız: “Halkımız seçmen taşımalara sandıkta cevap verecek”

DEM Parti Akdeniz Belediye Eş Başkan adayı Hoşyar Sarıyıldız, MGC ziyaretinde yaptığı konuşmada AKP’li Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak’ın Akdeniz ilçesine kendisiyle birlikte birçok kişiyi taşımasına değinerek, “Akdeniz’de yaşamamalarına rağmen sırf seçim sonuçlarına etki etmek için adres taşımalar yapıldı. Ancak biz eminiz ki halkımız bunları duydu ve gereken cevabı sandıklarda verecekler” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Akdeniz Belediye Eş Başkan adayı Hoşyar Sarıyıldız, DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, DEM Parti İl Eş Başkanı Reşat Aşan ve DEM Parti Genel Merkez Yöneticisi Sultan Özcan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret ederek kentteki gazetecilerle bir araya geldiler.

MGC Başkanı R. Kaya Tepe, eş başkan adaylarına başarılar diledi ve seçimin tüm Mersin halkları için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

BASININ ÖNEMİNE VURGU

Sözlerine MGC Başkanı R. Kaya Tepe başta olmak üzere tüm MGC yönetimine kendilerini ağırladıkları için teşekkür ederek başlayan DEM Parti Akdeniz Belediye Eş Başkan adayı Hoşyar Sarıyıldız, basının önemine değinerek, “Toplumun en önemli ihtiyaçlarından birinin hakikate ulaşma hakkının olduğunu düşünüyoruz. Bu hakkın sağlanmasının yolu da gerçek habercilik yapan, toplumu bilgi akışını sağlayan gazetecilerden, basın emekçilerinden geçiyor. Bu anlamda yaptığınız iş çok önemli” dedi.

“AKDENİZ’E BİNLERCE HAYALET SEÇMEN TAŞINDI”

Akdeniz’e seçim sonuçlarını etkilemek adına birçok usulsüzlüğün yapıldığına dikkat çeken Sarıyıldız, şunları söyledi:

“Önümüzde demokrasi şöleni olacağına inandığımız bir seçim var ama ne yazık ki birtakım kaygılarımız da var. Çeşitli oy taşıma, seçmen taşıma, sandık güvenliğine dönük tereddütte olduğumuz konular var. Akdeniz’de yerleşim yeri olmamasına rağmen sırf seçim sonuçlarına etki etmek için binlerce hayalet seçmen taşındı. Bu işlemlerin başında da AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve yanında bulunan başkan yardımcılarının olduğunu öğrendik. Bunları kamuoyu bilgisine sunduk, hukuki yollardan itiraz ettik ama sonuç alamadık. Biz şuna eminiz ki; halk bunları duydu, halk bunları değerlendirdi. Kendi çeperinde bunların kritiğini yaptı ve sandıklara da yansıyacak. Çünkü biz toplumdaki sahiplenme ve değişim arzusunu her gittiğimiz yerde görüyoruz.”

HERKESE EŞİT HİZMET SÖZÜ

Sarıyıldız, Akdeniz’in çok kültürlü yapısına dikkat çekerek, her kesime eşit hizmet vereceklerini belirterek, “Halkçı, kapsayıcı, eşit hizmet anlayışıyla ayrım gözetmeksizin toplumun bütün kesimlerine kapısını açarak belediyeyi yöneteceğimizi önceki pratiklerimizden görmek mümkün. Türkler, Kürtler, Romanlar, Aleviler, Sünniler, Hristiyanlar Akdeniz’de Türkiye’nin prototipi gibi, burada bütün kesimler bir arada yaşıyorlar. Yöneticilerin tam da burada herkese eşit hizmet sağlaması gerekirken 5 yıllık süreçte bunun tersini gördük. Biz belediyeyi kazandığımızda önceki tecrübelerimizin üstüne katarak belediyenin kapılarını herkese açacağız” şeklinde konuştu.

Ziyaret, soru ve cevapların ardından sona erdi. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SOHR: İdlib’te ‘silahsız bölgede’ 49 kişi öldürüldü

SOHR’un verilerine göre, 2024 Mart ayının başından bu yana İdlib’te “silahsız bölgede” gerçekleşen 37 saldırıda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir