Ana Sayfa / Manşet / Öztrak: HDP ile ülkemizin içinde bulunduğu buhranı konuştuk

Öztrak: HDP ile ülkemizin içinde bulunduğu buhranı konuştuk

HDP ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bugünkü ziyarette, ülkemizin içinde bulunduğu buhranı, demokrasi ve hukuk devletindeki aşınmayı artan işsizliği, açlığı ve milletin boşalan tenceresini görüştük” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
HDP ziyaretine dair konuşan Öztrak, siyasi partiler arasında ziyaret trafiğinin hızlandığına işaret ederek, “Biz dün Saadet Partisi’ni ziyaret ettik. Bugün de HDP yöneticileri, genel merkezimizi ziyaret etti. Diğer partilerin de birbirleriyle görüşmeleri sürüyor. Bugünkü ziyarette, ülkemizin içinde bulunduğu buhranı, demokrasi ve hukuk devletindeki aşınmayı artan işsizliği, açlığı ve milletin boşalan tenceresini görüştük. Buhranla birlikte milletin sırtındaki yük giderek arttı. Bu çerçevede, milletin sesine kulak veren partiler, buhrandan çıkışın nasıl olacağı konusunda fikir alışverişinde bulunuyorlar” dedi.
AŞI GÜNDEMİ
Aşı konusunda iktidarı eleştiren Öztrak, “Ocak sonuna kadar 40 milyon, Şubat sonuna kadar 50 milyon doz aşı gelecek’ dediler. Geldi mi? Hayır. Ocak ayı bitti. Gele gele 13 milyon doz aşı geldi. Yine Ocak sonuna kadar 1,5 milyon doz Alman aşısı gelecekti. O da ortada yok. Sağlık Bakanı, ‘Günde 1 milyon 100 bin kişiyi aşılayacağız’ dedi. Aşılaya aşılaya günde ortalama 114 bin yurttaşımızı aşıladılar. Hani Erdoğan’ın şahsım rejiminde her iş hızlı olacaktı? 22 günde aşılanan yurttaşlarımızın sayısı 2,5 milyon. ‘İki günde yapacağız’ diye söz verdikleri aşıyı, 22 günde yapabilmişler. Neden? Sorumlu, sağlık personelimiz değil. Onların başarısı tüm dünyada tescilli. Sorumlu yeterli aşı tedarikini yapamayan Saray. Şimdi elde yeterli aşı ve ciddi bir aşı planlaması olmadığı için, işlerin ağırdan alındığı anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.
YENİ ANAYASA TARTIŞMALARI
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çıkışını değerlendiren Öztrak, “Türkiye’yi uçuracak dedikleri, ‘Ucube Şahsım Rejimi’ üç yılda tıkandı. Biz bunun olacağını söylemiştik. Artık ucube rejimin muhalifleri de bunu kabul ediyor. Ama ucube rejimden vazgeçmek yerine, ‘Ucube rejim mevcut Anayasa’ya uymuyor, biz bir kez daha bu Anayasa’yı Ucube Rejime uyduralım’ diyorlar. Son üç yılda milletin başına ne geldiyse, bu ‘şahsım rejimi’ yüzünden geldi. Ucube şahsım rejiminin ne olduğunu, milletimiz yaşayarak gördü. Erdoğan ve sarayının bekçisi, milletimizin aşını, işini, geleceğini, umutlarını, hayallerini, gülüşlerini çaldılar. Artık boş işleri bırakın. Milletin boşalan tenceresine bakın, milletin gerçek gündemini çalmayın” diye belirtti.
Öztrak, şöyle devam etti: “Çare bellidir. Çare; Türkiye’nin önünü açacak. Milletin aşını, işini büyütecek, milletin yüzünü güldürecek, Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter rejimdir. Çünkü güçlendirilmiş demokratik parlamenter rejimde, güçlenecek olan milletin aşıdır. Güçlenecek olan milletin işidir. Güçlenecek olan milletin geleceğidir. Güçlenecek olan evlatlarımızdır, gençlerimizdir. Bizler Türkiye Cumhuriyetini, gerçek demokrasiyle taçlandırmaya kararlıyız. CHP, demokrasiye inanan tüm dostlarıyla beraber bunu başaracaktır. Milletimiz, aşını, işini, geleceğini, hayallerini ve gülüşünü çalan bu siyasi hırsızlık rejiminin ve müelliflerinin tasdiknamesini, sandıkta ellerine tutuşturacaktır. Yerlerini gösterecek, evlerine gönderecektir. Çünkü milletimiz bunların ne olduğunu gördü. Notlarını verdi. Artık sabırsızlıkla sandığın önüne gelmesini bekliyor.” (Ankara MA)
PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gürsel Tekin partisinden istifa etti

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini duyurdu. CHP’nin eski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir