Ana Sayfa / Çevre / Başkan Seçer sözünü tuttu

Başkan Seçer sözünü tuttu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Taşucu sakinlerine verdiği altyapı sözünü yerine getirdi. Başkan Seçer öncülüğünde çalışmalara başlayan MESKİ Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi’nde bulunan ve eskiden Taşucu Beldesi olarak bilinen bölgede yer alan Taşucu, Kum, Bolacalıkoyuncu, Gülümpaşalı Mahallelerinin uzun yıllardır süre gelen kanalizasyon sorununa son verdi.

MESKİ’nin sözleşme bedeli 9 milyon 138 bin TL olan kanalizasyon imalatları kapsamında, Ø400 milimetre çapında 8 bin 355 metre terfi hattı, Ø1000 milimetre çapında 168 metre cazibeli hat, 2 adet paket atıksu terfi merkezi, 5 adet kanalizasyon bacası, 7 adet tahliye vana odası ve 7 adet vana odasının yapımı tamamlandı. Taşucu bölgesinin atıksuları Terfi Merkezi aracılığıyla Silifke Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletilerek, arıtma işlemi gerçekleştiriliyor. MESKİ’nin çalışmaları sayesinde mahalle sakinleri yıllardır bekledikleri kanalizasyon altyapısına kavuştu.

Taşucu Mahallesi Muhtarı Adnan Uysal, “Sayın Belediye Başkanımız Taşucu’na geldiği zaman; ‘ben bu terfi hattını yılsonuna kadar bitireceğim’ diye söz vermişti. Bu sözünü tuttu. Taşucu’na çok iyi bir iş yapıldı. Taşucu’nun biraz daha önü açıldı. Bizim uzun süredir beklentimiz olan altyapımız ana terfi hatları bitti. Mahallemizde her yer, sokaklarımız tertemiz olacak. Görüntü kirliliği kalmayacak. Bunların hepsi bu aşamadan sonra daha güzel olacak. Terfi istasyonu bağlandıktan sonra denizlerimiz daha temiz olacak. İnsanlar daha güvenle denize girebilecekler. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz. Emeğine sağlık, sağ olsun” diye konuştu.

“Her yönüyle mükemmel bir çalışma”

Taşucu esnafından Kamil Kenger, Taşucu’nun tarihsel bir yer olduğunu vurgulayarak, “2 bin yıldır burada bir altyapı sorunu var. 2 bin yıl önce Romalılar tarafından burada yaşam alanlarına altyapı yapmışlar. Ondan sonraki süreçte Selçuklular gelmiş, Osmanlılar gelmiş, Cumhuriyetimiz gelmiş. Cumhuriyetimizin medeniyetiyle birlikte altyapılar Türkiye’de başlamış” dedi. Taşucu’nun yıllarca altyapıdan mahrum kaldığını ifade eden Kenger, şöyle devam etti:

“2 tane uluslararası limanı  ve stratejik bir yer olan Taşucu, maalesef böyle bir şeyden mahrum kalmış. Çok zorluk çektik. Burada insanlar tuvalete gidemedi sahilde. Çünkü altyapı yok, tuvalet yapılamadı. Turizme bir katkı sağlanamadı. Altyapı bir medeniyet. Kum Mahallesi’nde altyapı olmadığı için birçok konut boş, gelmiyorlar. Çünkü koku ve sinek oluyor. Her şeyden önce altyapıyla birlikte sivrisineklerde yüzde 50 azalma olacağını düşünüyorum. Nerden bakarsak bakalım turizm, sağlık, yaşam koşulları yani her yönüyle mükemmel bir çalışma. Turizme katkısıyla birlikte yeni istimlaklar açılacak, işsizlere iş alanı açılacak. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Sayın Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e yürekten, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Meclis’teki grup sayısı 6 oldu

Seçimlere CHP listelerinden giren Saadet Partisi ve Gelecek Partisi, ortak grup kurmak için Meclis Genel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir