Ana Sayfa / Manşet / Saldırıya uğrayan Kareem konuştu, ‘Şikayetçiyim’

Saldırıya uğrayan Kareem konuştu, ‘Şikayetçiyim’

Bayram tatilini geçirmek için Erbil’den Türkiye’ye gelen ve Mersin’de saldırıya uğrayan Muştaq Mahmood Kareem, taburcu oldu. Kareem jandarmaya verdiği ifadede olayı anlatarak, saldırganlardan şikayetçi olduğunu belirtti.

Erbil’den Mersin’e gelen Muştaq Mahmood Kareem ile ailesi, dün öğlen saatlerinde Bozyazı ilçesine bağlı Gözsüzce Sırtlan mevkiinde 3 kişinin ırkçı saldırısına uğradı. Saldırıda Kareem ile bir aile bireyi hafif yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Anamur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasından aldığı darbe nedeniyle tedavi alınan Kareem, bugün hastaneden taburcu oldu.

Kareem’in jandarmaya verdiği ifadeye ulaşıldı.

Kareem ifadesinde, olay anına ilişkin yaşananları şöyle aktardı:

“13.05.2021 günü saat 00.30 sıralarında Irak/Erbil’de bulunan evimden ailem ile birlikte çıkış yaptım. Aynı gün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Habur Sınır Kapısı’nda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne aile ile birlikte giriş yaptık. Buraya gelmekte ki amacım ile Antalya ili Alanya ilçesinde bayram tatilini geçirmekti. Mersin ili Bozyazı ilçesi Gözsüzce Mahallesi Sırtlan mevkiinden geçtiğimiz esnada keskin bir viraja girdik, o esnada 01 YG 428 plakalı Honda Cıvıc marka siyah renk araç ile benim sevk ve idaremde olan 575799 ERB plakalı Jeep Grand Cherokee marka modelli aracım ile çarpıştık. Bunun üzerine hem  onlar hem de ben araçlardan  indik. Benim araçtan inme amacım sadece oluşan hasara bakmaktı. 01 YG 428 plakalı araçtan inen şahıslardan birinin söylediklerinden anlayabildiğim kadarıyla, ‘Burası Anadolu toprağı burası Türkiye, sen bizim topraklarımızda ne yaptığını sanıyorsun’ dediğini anladım. Şahısların diğer söylediklerini anlamadım. Bu cümleyi bana söyleyenin adını bilmiyorum; ama uzun boylu sakallı ve zayıf bir kişiydi. Hatta bana ilk saldıran kişi bu cümleyi bana söyleyen kişi idi. Bana saldırı başladığı esnada eşim ve 3 çocuğum aracın içinde oturuyorlardı. Toplamda bana 3 erkek şahıs saldırdı. Bu şahıslar bana saldırdığı esnada ben İngilizce konuşarak, ‘Siz 3 kişisiniz ben tek kişiyim, sizin adaletiniz bu kadar mı?’ dedim. Bu sırada eşim ve oğlum araya girmek için araçtan indi. Saldırganlardan birinin oğluma doğru koştuğunu gördüm. Fakat darp edip etmediğini görmedim. Yaşanan bu olay üzerine eşim yoldan geçen araçları durdurup, yardım istemeye başladı. O anları çok az hatırlıyorum. Kavga esnasında başıma taş ile darbe aldıktan sonra beni uçurumdan atmaya çalıştılar. İttiler fakat ben bariyerlerden tutundum. Bu esnada beni darp etmeye devam ettiler. Kafa taşla vuran kişide zayıf ve uzun boylu olan kişi idi. Bundan sonra bayılmışım sanırım. Çünkü başka bir şey hatırlamıyorum. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Maddi olarak cep telefonum kayıp. Başka bir eşyam kayıp değildir. Meydana gelen olay ile ilgili olarak bana saldıran ve canıma kast eden aracıma zarar veren ayrıca ırkçılık yaparak bana saldıran bu 3 kişiden şikayetçi ve davacıyım.”

Öte yandan M.F.O, M.B.S ve S.O adlı saldırganlar hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs”, “mala zarar verme” ve “halkı kin ve nefrete teşvik etmek” suçlamalarıyla işlem yapıldığı öğrenildi.

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

SOHR: İdlib’te ‘silahsız bölgede’ 49 kişi öldürüldü

SOHR’un verilerine göre, 2024 Mart ayının başından bu yana İdlib’te “silahsız bölgede” gerçekleşen 37 saldırıda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir