Ana Sayfa / Eğitim / Prof. Dr. Tuncel: “Yaşlılarımız En Kıymetli Hazinemizdir”

Prof. Dr. Tuncel: “Yaşlılarımız En Kıymetli Hazinemizdir”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldi. Merkez tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘yaza merhaba’ etkinliğine katılan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, huzurevi sakinleriyle şarkılar söyleyip dans etti.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Sevgi Evleri’nde kalan gençlerden sonra şimdi de Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Huzurevi sakinleri için düzenlenen yaza merhaba etkinliğine katılan Prof. Dr. Tuncel onlarla sohbet edip, yaşanan pandemi sürecinde huzurevi sakinlerine moral verdi.

Özer: “Sorumluluğumuz Toros Sıradağları Kadar Büyük”

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, İl Müdür Yardımcısı Şemsi Dayı’nın da katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerde huzurevi sakinleri şiirler okudu. Huzurevinde kalan, müzik yapan ve müziğe ilgisi olan ileri yaştaki bireyler birbirinden güzel eserleri icra ederek yaza merhaba dedi.

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer Çukurova Üniversitesi ile bir protokol imzaladıklarını ifade ederek, “Emanetleri önce yüce yaradana sonra bize olan başımızın tacı anne ve babalarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Çocuk, kadın, yaşlı, engelli, şehit ve gazi olmak üzere hedef kitlemizde oldukça dezavantajlı kesimler var. Sorumluluğumuz ve yükümüz Toros sıradağları kadar büyük ama çok kıymetli.” dedi.

 

Prof. Dr. Tuncel: “Yaşlılarımız En Kıymetli Hazinemizdir”

“Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, örf, adet, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.” diyen Rektör Prof. Dr. Tuncel ise,  bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımızın yanında olmanın, onları memnun etmenin hepimizin insanlık görevi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tuncel, “Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştıran ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlayan devletimizin güzide kuruluşları iyi ki var. Emekleri için başta Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer olmak üzere merkezde görev alan herkese çok teşekkür ediyorum. Çukurova Üniversitesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu yinelemek isterim.” şeklinde konuştu.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şarkı Söyledi, Huzurevi Sakinleri Rektör İle Dans Etti

Huzurevi çalışanlarının hazırladığı ikramların ardından geçmiş yıllarda profesyonel müzikle uğraşan bir huzurevi sakini mini konser verdi.

Huzurevi sakinleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer’den de şarkı söylemesini istedi. İl Müdürü Özer huzurevi sakinlerini kırmayarak onlarla şarkı söylerken, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel de huzurevi sakinleriyle dans etti.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Tuncel ve İl Müdürü Özer in oluşturduğu Bocce takımları maç etti. Dostluk maçı berabere sonuçlanırken İl Müdürü Özer, Huzurevi sakinleri tarafından yapılan el işi seramiği Rektör Prof. Dr. Tuncel’e hediye etti.

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gürsel Tekin partisinden istifa etti

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini duyurdu. CHP’nin eski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir