Ana Sayfa / Çevre / Mezitli’de Turunç koruluğu açıldı

Mezitli’de Turunç koruluğu açıldı

Mezitli Belediyesinin kent merkezinde hayata geçirdiği 61. koruluk düzenlenen törenle açıldı. Mersin Marine İnteract Kulübü Üyeleri ile birlikte düzenlenen Turunç koruluğu açıldı.

Açılışa Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Mersin İnteract Kulübü Başkanı Derin Muradi, Rotary Kulüpleri 2430. Bölge Federasyon Guvernörü Serhan Antalyalı, DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Törene katılanlar, hazırlanan alana turunç ağaçları dikti. 

Mezitli’de kalıcı bir hizmet sunmak adına turunç koruluğu açmak istediklerini belirten Mersin İnteract Kulübü Başkanı Derin Muradi yaptığı konuşmada, hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.  Muradi, yakaladıkları moral desteği ile daha büyük işler yapmak için güç bulduklarını da vurguladı. 

‘DOĞAYA KATKI SUNMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ’ 

Sözlerine; kendilerine bu fırsatı sağladığı için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür ederek başlayan Rotary Kulüpleri 2430. Bölge Federasyon Guvernörü Serhan Antalyalı, “Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan özellikle çevre açısından çok değerli işler başarıyor. Özellikle bugün dünyada eşi olmayan bir biçimde kent merkezinde 61. koruluğu açmanın onurunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. 

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN EL ELE VERMELİYİZ’ 

Mezitli’de sosyal yaşamı ve girişimciliği birleştirmek için çalıştıklarını dile getiren Mezitli Belediye başkanı Neşet Tarhan, “Biz bu girişimci ruhu sosyal yaşamla birleştirmek için çalışıyoruz. Gerek kooperatiflerimizde gerek kent konseyimizle gerekse belediyemizin çalışmalarında bu birlikteliği sağlamak istiyoruz. Özellikle sorun yaşayanlar zaten kendi mücadelesini yaşıyor. Ama onların tek başına çözebileceği şey değil. Biz bu sorunu yaşamayanları da bu mücadelenin içerisine katmak istiyoruz. Burada sivil toplum örgütlerine çok fazla görev düşüyor. Özellikle roteryanlar, daha sağlıklı ve daha yeşil çevre için mücadele ediyor. Herkesin bir hayali vardır ve biz bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek istiyoruz” diye konuştu.

‘HALKIN BAŞKANINA GÜVENİ KENTE KAZANIM OLARAK DÖNDÜ’ 

Mezitli’de yaşayan herkesin bir aile olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “İstenince her şey başarılır. Halk size güvenirse çok değerli işler yapılabiliyor. Paydaşlarımızın belediyemize omuz vermesiyle birlikte çok değerli başarılar kazandık. Mezitlililere el birliği içerisinde çok önemli tesisler kazandırdık. Çocuk gündüz bakım evleri, Aktif yaş alma merkezleri, gençlik merkezi, kafe kütüphane ve daha nice kazanımları halkımızın belediyesine olan güveni sayesinde sağladık. En az iki çocuk gündüz bakım evi daha yapacağız. Bunun yanında Mersin basını için Basın Evini, Pazartesi günü açıyoruz. Yine açılma aşamasına gelen Engelli Evimiz var. Biz belediye olarak çalışıyoruz, halkımız da bu çalışmaya destek oluyor ve kentimize büyük hizmetler kazandırıyoruz” şeklinde konuştu. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Antalya’da sel: 5 ilçede eğitime ara verildi

Antalya’da kuvvetli yağış sonrası sel ve su baskınları yaşandı. 5 ilçede eğitime 1 gün ara ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir