Ana Sayfa / Manşet / Mezitli Gaziantepli çocukları misafir etti

Mezitli Gaziantepli çocukları misafir etti

Mezitli Belediyesi, daha önce hiç deniz görmemiş olan Gaziantepli çocukları misafir etti.

Rotary Kulüpleri 2430’un Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı’nın destek verdiği ve İpekyolu Rotaract Başkanı İsmail Karakurt’un hayata geçirdiği ‘Mavi Düşler’ projesi kapsamında Mersin’e gelen Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi Yalnızbağ köyünde bulunan Yalnızbağ İlköğretim Okulu öğrencileri, denizle tanıştı, tekne gezintisi yaptı, ilçenin tarihi yerlerini inceledi, yelken açmayı öğrendi. Çocukları misafir eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çocuklara yemek ikram ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye’nin Kurtuluş Savaşını anlattığı ‘Nutuk’ kitabı hediye etti. Gaziantepli çocuklar günü, Mezitli Belediyesinin üstü açık otobüsleri ile sahil boyu kent turu yaparak tamamladı.

HERŞEY ‘DENİZİN KOKUSU NASILDIR?’ SORUSUYLA BAŞLADI

Çocukların “Deniz’in Kokusu nasıldır?” diye sorması üzerine Mavi Düşler Projesinin hayata geçtiği bilgisini veren Rotary Kulüpleri 2430. Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, “9-10 yıllık yaşamlarında hiç deniz görmeyen çocuklarımızın böylesi bir talepleri İpekyolu Rotaract Başkanı İsmail Karakurt’un aracılığı ile bize iletilince seve seve kabul ettik. Minik çocuklarımızı Mersin’de misafir ettik. Önce bir tekne gezisi yaptık. Çocuklar ilk kez denizle tanıştılar, denizi kokladılar. Rota Yelken Kulübü kapılarını çocuklarımıza açtı. Yelken eğitimi alan çocukların gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan bizleri misafir etti ve kahramanlarımıza birer de Nutuk hediye etti. Sonra bahardan kalma bir günde üstü açık otobüslerle sahil turu yaptık. Anılardan hiç ama hiç silinmeyecek bir gün yaşadı çocuklarımız. Tabi onların mutluluğuna ortak olarak bizde unutulmaz bir gün yaşadık. Çocuklarımıza bu sevinci kazandırmamızı sağlayan Başta Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan ve ekibi olmak üzere Rota Yelken Kulübü Başkanı Cengiz Sönmez’e, Rotaryan arkadaşlarımıza ve tüm emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunarım. 7 aylık Guvernörlüğüm esnasında çok keyifli anlar yaşadım. Bu da onlardan birisi oldu” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ KADAR BİZİM İÇİN DE ÇOK ÖZEL BİR GÜN OLDU”

Özel çocukları Mezitli’de ağırlamış olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Bugün çok özel misafirlerimiz oldu. Hiç denizi görmemiş çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilmek adına ağırlamaya çalıştık. Çocuklarımız kadar bizim içinde unutulmaz ve özel bir gün oldu. Yüzlerindeki sevinçleri görmek her şeye değerdi. Keşke pandemi süreci olmasaydı da belediyemizin tesislerinden daha uzun yararlanmalarını sağlasaydık. Birlikte etkinlikler gerçekleştirseydik. Ancak kısıtlamalar altında bu kadar yapabildik. Ancak bundan sonra kendilerini her zaman Mezitli’de ağırlamaktan mutluluk duyarız” diye konuştu. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gürsel Tekin partisinden istifa etti

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini duyurdu. CHP’nin eski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir