Ana Sayfa / Çevre / Mezitli Barış ve Demokrasi Parkı açıldı

Mezitli Barış ve Demokrasi Parkı açıldı

Mezitli Belediyesi Rotary Barış ve Demokrasi Parkının açılışı Mezitli Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli’de konuk olan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin katılımıyla gerçekleşti. 2430 Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, Rotary Kulüpleri, Başkanları ve üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da yer aldığı açılışta katılan başkanlar adına zeytin fidanı dikildi.

Mezitli’yi jakaranda korulukları, park ve yeşil alanlarla donatan Mezitli Belediyesi, Mersin Rotary Kulüpleri ile birlikte, Rotary Barış ve Demokrasi Parkını açtı. Yenimahalle’de bulunan parkın açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli’de konuk olan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 2430. Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ZEYTİN FİDANLARI DİKİLDİ, İSİM TABELALARI ASILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılışta, Başkan Tarhan ve Eşi Sembol Tarhan, Elif Köse, Serhan Antalyalı ve Rotary Kulüp Başkanları adına zeytin fidanı dikildi. Törene katılanlar adlarına dikilen ve üzerine isim tabelaları asılan fidanlar önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“MEZİTLİ’DE AÇTIĞIMIZ PARKIN BARIŞ İÇİN MESAJ OLMASINI DİLERİM”

Yaptığı konuşmada, Mezitli Belediyesi ile yeni bir ortak proje gerçekleştirmiş olmalarının mutluluğunu dile getiren, 2430. Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, “Başkanımız Neşet Tarhan tam bir Rotary dostu. Ne zaman bir çalışmamız olsa destek veriyor. Kendilerine teşekkür ederim. Dünyanın en büyük örgütlenmelerinden birisi olan Rotarylerin kuruluş amacı iyi niyet ve barışı egemen kılmaktır. Bu amaçla bir park açmak istediğimizi söylediğimiz zaman Başkanımız hemen bize destek vererek bu nadide alanda parkımızın açılmasını sağladı. Bugün her zamankinden daha fazla barışa ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Umarım bu parkımız bu alanda önemli bir mesaj olur. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

“MEZİTLİ’DE ÇOK ÖZEL ANLARA TANIK OLDUM. ARTIK BİR ZEYTİN FİDANIM VAR”

Kendisinin de bir Rotary Kulübü kurucu üyesi olduğuna dikkat çeken Safranbolu belediye Başkanı Elif Köse ise, “Böylesi anlamlı ve benim için de özel olan bir parkın açılışına denk gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Mezitli’de çok özel anlar yaşadım. Şimdi bu parkta benim adıma da bir zeytin fidanının olması son derece önemli. Dünya mirası listesinde olan bulunan Safranbolu’dan mutlu kent Mezitli’nin insanlarına selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

GELECEKTE RANTA KURBAN EDİLMESİN DİYE PARK VE KORULUKLARIMIZ ÇEVREDE YAŞAYAN HALKIMIZA EMANET”

Mezitli’de imar planlarında yeşil alan olarak işaretli olan hiçbir noktanın gelecekte ranta açılmaması için park ve yeşil alan olarak değerlendirdiklerinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da konuşmasında, “Koruluklarımız 70’e yaklaştı. Yeşil alan görünen tün alanları da park yaptık. Gelecekte bir başkası bu yeşil alanları imara açmasın, eğer buna kalkışırsa bu çevrede oturanlar buna müdahale etsinler istiyoruz. Bu nedenle park yapıyoruz ve bu alanları halkımıza emanet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Antalya’da sel: 5 ilçede eğitime ara verildi

Antalya’da kuvvetli yağış sonrası sel ve su baskınları yaşandı. 5 ilçede eğitime 1 gün ara ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir