Ana Sayfa / Manşet / Mersin Deva’da ilk toplantı

Mersin Deva’da ilk toplantı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bölge Koordinatörlüğü görevi alan Kurucular Kurulu Üyesi ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) eski Başkanı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) eski Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Satıcı; Mersin’e gelerek İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilçe başkanları ile bir araya geldi. Tadilatı tamamlanarak önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Mersin İl Binasının ilk konuğu olan Mustafa Satıcı, İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile toplantı yaparak  teşkilatlanma çalışmaları ve yaşanan süreçle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Kenti ve bölgeyi çok iyi bildiğini ifade eden Mustafa Satıcı; parti kuruluş süreciyle ilgili Ali Babacan’dan davet alınca hiç düşünmeden kabul ettiğini dile getirdi. Partinin kurulmasıyla birlikte hızlı bir teşkilatlanma ve kongre süreci yaşadıklarına dikkat çeken Satıcı, “Olası bir erken seçime hazır olmak amacıyla çok hızlı bir kongre süreci geçirdik. Pandemi koşulları altında son derece sağlıklı bir biçimde hiçbir üyemizi tehlikeye düşürmeden kongrelerimizi başarıyla gerçekleştirdik. Büyük Kongre sonrası 29 Haziran itibariyle yapılacak her hangi bir seçime DEVA Partisi olarak katılmaya hazırız” dedi.

Partinin kuruluşu ve teşkilatlanma sürecinin büyük bir çaba ve faaliyete neden olduğunu vurgulayan Mustafa Satıcı, “Bu süreçte elbette Genel merkezden başlayarak en alt birimlerimize kadar olağanüstü bir çaba ve çalışma dönemi geçirdik. Geride kalan 8,5 ayda teşkilatlanma çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık. Her teşkilatımız kendi alanında çok başarılı işler yaptı. Tüm bu çalışmaların sistemli bir biçimde yürütülebilmesi, için bölge koordinatörlükleri oluşturuldu. Benim alanıma da Mersin-Malatya arasında bulunan 8 il düştü. Mersin olarak gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerle, Genel merkezimizle bir koordinasyon sağlamak amacıyla ortak çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

Mersin İl Teşkilatı olarak 9 ilçe başkanının belirlendiğini ve kalan 4 ilçe içinde çalışmaların son aşamada olduğu bilgisini veren İl Başkan’ı Cenk Cenkcimenoğlu da, “DEVA Partisi’ni  iktidara taşıyabilmek amacıyla Genel başkanımızın enerjisine Mersin’den güç vermebilmek adına yoğun çalışma gerçekleştiriyoruz. Yönetim Kurulu Toplantılarımıza, İlçe Başkanlarımızı ve mutlaka bir genel başkan yardımcımızı misafir ederek çalışmalarımızı aktarma ve Mersin teşkilatından görev alan arkadaşlarımızın sormak istediği soruların yanıt bulmasına olanak sağlıyoruz” diye konuştu.

Mersin İl Başkanlığı olarak oluşturdukları komisyonlarla kentin sorunlarını rapor haline getirdiklerini belirten Başkan Cenkcimenoğlu; “Hazırladığımız bu raporları ilgili Genel Merkezimize ulaştırarak şehrimizde belirlenen ve kronik hale gelmiş sorunlar için üretilecek çözüm önerilerine  katkı sunmak istiyoruz. Biz tüm birimlerimizle koordineli bir şekilde çalışarak,  Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın enerjisine gücümüzle katkı sunan bir İl Teşkilatı olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İl yöneticileri ve ilçe başkanları ile karşılıklı soru-cevap kısmına geçilen toplantı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İsveç’in NATO’ya katılımına ilişkin teklif Meclisten geçti

İsveç’in NATO’ya Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulunda kabul ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir