Ana Sayfa / Manşet / Başkan Yılmaz, “Gençlik Ata’nın emanetine ilelebet sahip çıkacak’

Başkan Yılmaz, “Gençlik Ata’nın emanetine ilelebet sahip çıkacak’

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk Milleti’nin Kurtuluş Mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinin, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adım olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Bu anlamlı ve özel günün 102’nci yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Hedefimiz, Gelecek Kaygısı Yaşamayan Bir Gençlik”

Büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere armağan edilmesinin önemine de vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 102 yıl önce Samsun’a ayak basarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakmıştır. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önderimiz Atatürk, bu anlamlı ve özel günü Türk gençliğine bayram olarak armağan ederek onlara verdiği değeri, duyduğu güveni göstermektedir. Gençlerimizin 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına, ülkemizi her alanda daha ileri seviyeye taşıyacağına inancım tamdır. Biz de Toroslar Belediyesi olarak  milli ve manevi değerlerine bağlı, sporcu kimlikleriyle öne çıkan, bilgiyi, bilimi ve teknolojiyi yakından takip eden bir gençlik yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Gelecek kaygısı yaşamadıkları bir yaşam sunmak için tüm imkanlarımızla onların yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

TOROSLAR’DA MOTOSİKLET SÜRÜŞ BECERİLERİ ETKİNLİĞİ VE YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF YARIŞMASI

Toroslar Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Motosiklet Sürüş Becerileri etkinliği ile Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması düzenliyor.

Mersin Valiliği himayesinde, Toroslar Belediyesi, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Mersin Motosiklet Spor Kulübü işbirliğinde Türkiye’de ilk defa yapılacak olan Motosiklet Sürüş Becerileri etkinliği, 19 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’de Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda sporseverlerle buluşacak. Etkinliğin ardından saat 17.00’de ödül töreni düzenlenecek.

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması da, 20 Mayıs Perşembe günü Arslanköy’de gerçekleştirilecek. Toroslar Belediyesi ile Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde yapılacak olan yarışma saat 10.00’da Arslanköy Yaylacık mevkiinden başlayacak. Sporcular, uçuşun ardından Toroslar Kar Festivali alanına iniş yapacak. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri de saat 17.00’de  Toroslar Kar Festivali alanında takdim edilecek. (HABERGRAM)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gürsel Tekin partisinden istifa etti

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini duyurdu. CHP’nin eski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir