Ana Sayfa / FORUM / Kerem Türk yazdı, Seçer,Ercik,Kızıltan ve Mersin

Kerem Türk yazdı, Seçer,Ercik,Kızıltan ve Mersin

Türkiye’de gündemi takip etmek hayli zor olmaya başladı.

Her gün yeni kararlar, yeni söylemler, yeni beklentilerle karşılaşıyoruz. Özellikle Pandemi döneminin etkisinde kalarak yarının nasıl olacağını karşımıza nelerin çıkacağını kestiremiyoruz.

Esnaf perişan, sanayici tedirgin, işsiz çaresiz, yoksulluk ağır travma altında…

Her şeye rağmen umudun ve heyecanın tükenmediği bir geleceğin hesapları da yapılıyor.

Mersin AK Parti İl kongresi yapıldı. Cesim Ercik, yeniden güven tazeledi. Demek ki, bu işi daha iyi yapabilecek birini bulamadılar. Ercik, ılıman kişiliği ve uyumlu tarzıyla işi bir dönem daha götürecek. Zaten Cesim Ercik’ in dışında kim olsaydı, birçok tartışmayı da beraberinde getirecekti.

Hele özellikle kamuoyu ve sosyal medyada seçim öncesi ortaya atılan iddialar ortalığı karıştırabilirdi.

Artık bundan sonra AK Parti teşkilatının Başkan Cesim Ercik etrafında kenetlenmeleri ve olası tartışmaları en aza indirmeleri en doğru seçenektir.

Cesim Başkan; bundan sonra İl teşkilatına, kurumlara, meclis üyelerine daha adaletli ve halkla bütünleşebilen uygulamalar içinde olmaları için ağırlığını hissetirmelidir.

Mersin için atılacak her olumlu adımın planlayıcısı ve uygulayıcısı olmalıdır. Yeni dönemde bunu yapabilecek vizeyi ve güveni de almış durumda.

İlk işi, Büyükşehir Meclisinde “Cumhur ittifakı” olarak borçlanmaya ret oyu veren meclis üyeleriyle, tekrar bir durum değerlendirmesi yapmalıdır. Kamuoyunda “hizmeti engelleyen” konumuna düşmemek için, bu konuyu kendi çabası ve öngörüsüyle aşmalıdır.

Mersin’e yapılan her hizmeti yapan ve destekleyenlere puan kazandırır. Engelleyenleri ise hiçbir zaman unutmaz ve seçimlerde karşısına çıkarır.

Genel politikayla yereli birbirinden ayırmak lazım.

Evet, güvenoyu alan, yeniden güçlenerek görev verilen Cesim Başkan, ya geleceğini daha da taçlandırarak başarıya doğru yol alacak, ya da o da bir müddet sonra unutulup gidecek. Ama tanıdığım ve gördüğüm kadarıyla Cesim Başkan bu işi başarıyla götürebilecek bir iradeye sahip konumda ve kişiliktedir.

*    *     *

Yine bir diğer olumlu gelişme de Büyükşehir Belediyesinde yaşanıyor. “Sözünün eri” olarak her verdiği sözün arkasında duran Başkan Vahap Seçer’ de, kamuoyunun takdirini toplamaya devam ediyor.

Forum kavşağında yapılan battı-çıktı için, Şubat ayı başında bitireceğiz demişti. Vatandaşları ve esnafı daha fazla mağdur etmeden bu süre içinde bitirmesi, olağanüstü bir çabanın eseri olduğu da aşikâr.

Başkan Seçer’ in yapamayacağı hiçbir konuda söz vermemesi, yapacaklarını ise birebir takip ederek zamanında tamamlaması, Mersin açısından olumlu bir durum.

Sosyal hizmetlerde büyük bir memnuniyet var. Büyükşehir artık hizmetlerini kamuoyuna daha rahat anlatabiliyor. Basın ve sosyal medya üzerinden kendini anlatması ve vatandaşların da bilgilenmesi sonucu, olumlu görüşlerin yüksek oranda arttığını görebiliyoruz.

Geçenlerde elime geçen bir değerlendirme raporunda; MESKİ, sosyal hizmetler ve yol yapım alanındaki çalışmaları görünce hayrete düştüm. Her yerde ve her alanda bir çalışma var. Bu da Mersin için olumlu bir gelişme.

*      *     *

MTSO’nun, yeni yapılacak olan limanın karşısında Polipropilen fabrikasının yapılmasına karşı çıkması Mersin açısından önemli bir dayanışma örneği olmuştur.

Mersin Kent konseyi ve STK’ların karşı çıktığı ve kamuoyunda sık sık tartışılan Polipropilen fabrikası yer seçimi, tartışmalara neden olmuştu.

Polipropilen fabrikasına karşı olmadıklarını, yer seçiminin çok yanlış olduğunu açıklayan MTSO önemli bir duruş sergileyerek, ağırlığını ve gücünü göstermiş oldu.

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’ı kutlamak lazım. Her alanda şehrimizin sorunlarına duyarlı olması, esnafın ve sanayicinin yanında desteğini esirgememesi büyük beğeni topluyor.

*       *      *

Mersin; bu önemli gelişmelerle, pandemi sonrası daha bir toparlanacak gibi…

Siyaseti halkın çıkarlarının üstünde tutan bir anlayış tutmaz!

Hizmetleri engelleyen bir anlayış kabul görmez!

Rant için Mersin’in geleceğini tehlikeye atmak kimseye bir şey kazandırmaz!

Mersinin güven yüzü Seçer, Hükümetin gülen yüzü Başkan Ercik ve iş Dünyasının sevilen aktörü Kızıltan, kentin başarılarını temsil eden üç önemli mevki olarak takdir topluyor.

Her şey Mersin ve değerleri için olsun…

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlker ŞİMŞEK yazdı, Kandiller

Bir kandili daha huşu içerisinde kutladık. Süslü cümlelerle, süslü püslü çıkartmalarla, ben senden daha iyi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir