Ana Sayfa / HABERGRAM / Süper Kupa Finalinin Şampiyonu Emirler oldu

Süper Kupa Finalinin Şampiyonu Emirler oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın şampiyon takımı Emirler ile Toroslar Belediyesi’nin bu yıl 12.’sini gerçekleştirdiği Gençlik Kupası Köylerarası Geleneksel Futbol Turnuvası’nın şampiyon takımı Çavuşlu arasında oynanan ‘Süper Kupa Finali’ni izleyerek, takımlara destek verdi.

Mersin Stadyumu’nda oynanan ve kıran kırana geçen mücadelenin şampiyonu, 5-4’lük skor ile mavi-beyazlı takım Emirler oldu. Şampiyon takım Emirler’e ve ikinci olan takım Çavuşlu’ya kupaları Başkan Seçer tarafından verildi.

Penaltılarda attıkları gollerde şampiyon olan ve Süper Kupa’yı kaldıran Emirler ile ikinci olan takım Çavuşlu’ya kupalarını takdim eden Seçer, kentte birliği ve beraberliği daim kılmak istediklerini, oynanan maçta da büyük bir dostluk, kardeşlik ve centilmenlik örneği gösterildiğini belirtti.

“Bu maçın galibi yok, dostluk kazandı”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, maç sonunda kupalarını takımlara verirken, her iki takımı da kutlayarak, “Bu maçın galibi yok. Dostluk, centilmenlik, kardeşlik, birlik ve beraberlik kazandı. Bakın burada Emirler ve Çavuşlu futbol takımları var. Seyircilerimiz var.  Hepimiz bir aradayız. Seyircinin, futbolcunun partisi, etnik kökeni, inanç grubu olmaz. İşte spor onun için çok güzel. Bizim birliğimizi, beraberliğimizi ifade ediyor. Şimdi müsaadenizle Emirler takımımıza kupayı vereceğim ama o kupa aynı zamanda Çavuşlu takımının da. Bu kentte inşallah bundan sonra da bu birliği, beraberliği daim kılacağız”dedi.

“Burada bir araya gelen insanların etnik kökeni, ırkı olmaz”

Emirler ile Çavuşlu arasında oynanan maçın güzel geçtiğini, her iki takımın da dostluk ve centilmenlik kuralları içerisinde mücadele ettiklerini belirten Başkan Seçer, “Burada bir futbol maçı vesilesi ile bir araya gelindi ama gördüğünüz gibi kardeşlik, dostluk, beraberlik, centilmenlik kazandı. Amaç bu zaten.  Spor, kültür, sanat bu tip kavramlar evrensel kavramlar. Burada bir araya gelen insanların etnik kökeni, ırkı, mensubiyeti, böyle bir ayrım olmaz. Bir başarı için mücadele edilir, ter dökülür. Futbolsa futbol zekası kullanılır, kas gücü kullanılır. Daha iyi dersine çalışan, daha iyi antrenman yapan, pozisyonları daha iyi değerlendiren oyunu iyi okuyan, iyi taktik uygulayan takım müsabakayı kazanır. Ama neticede dediğim gibi dostluk kazanır”şeklinde konuştu. (habergram)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir