Ana Sayfa / Eğitim / Öğretim yardımları 1.250 TL oldu

Öğretim yardımları 1.250 TL oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında yapıldı. İlk kez olağanüstü toplanan mecliste Büyükşehir Belediyesi’nin teşkilat şemasında yapılan değişiklikler ve öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği öğrenim yardımları konusu olmak üzere iki önemli gündem maddesi görüşüldü.

Mecliste kurulması sabırsızlıkla beklenen Kadın, Aile ve Çocuk Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mezarlıklar Daire Başkanlığı ve Makine İkmal Daire Başkanlığı gibi önemli daire başkanlıkları oluşturuldu. Etkin, hızlı ve verimli çalışma sistemi için Engelliler Dairesi, Sağlık İşleri Dairesi ile Tarımsal Hizmetler Dairesi, Veterinerlik Hizmetleri Dairesi ile birleştirildi. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’nın adı İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı olarak değiştirilirken, İşletme İştirakler Daire Başkanlığı’nın ise kaldırılması kararı alındı.

Meclis üyeleri ile yapılan müzakereler sonucu ortak bir akılla Mersin adına önemli kararlar aldıklarını ifade eden Başkan Seçer, “Tüm siyasi partilere mensup üye arkadaşlarıma, grup sözcülerine, katkıda bulunan meclis üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyoruz. Teşkilat şeması ortak konsensusla oluşturuldu. Yeni kurulan daire başkanlıkları ile çok daha etkin hizmet yapmak istiyoruz”dedi.

Meclis toplantısında ayrıca üniversite öğrencilerine yapılan öğrenim yardımlarının 1250 TL’ye yükseltilmesi kararlaştırıldı.

Üniversite öğrencilerine yapılan öğrenim yardımlarının 1250 TL olarak kararlaştırılmasının ardından açıklama yapan Seçer, “Eğitime çok daha fazla kaynak ayırmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl 1000 TL olarak öğrencilerimize bu yardım yapılıyordu. Ben yönetime geldiğimde de bu yardımların 500 TL’si ödenmiş 500 TL’si duruyordu. Kısa süre sonunda kalan 500 TL’yi ödedik ve bunu tasarruf tedbirleri kapsamından çıkardık. Eski dönemde 1000 TL olan yardımı yüzde 20 oranında bir fark koyarak 1200 TL yapalım diye düşündüm. Sonra komisyonda müzakere edildi. Komisyondaki arkadaşlarımız biraz daha fark yaratalım dediler ve komisyon üyelerimizden de talebi ve önerisiyle 50 TL daha ekledik. Yani geçtiğimiz yıla göre yüzde 25 gibi bir fark getirdik. Öğrencilerimize verdiğimiz eğitim yardımı bundan böyle 1250 TL olarak ödenecek” ifadelerine yer verdi. (habergram)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir