Ana Sayfa / Bilim / Liseler arası Robotik Turnuvası başlıyor

Liseler arası Robotik Turnuvası başlıyor

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ana sponsorluğunda, Technokids Mersin ve JR Roboticsiş birliğinde 18-20 Ekim 2019 tarihlerinde Servet Tazegül Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan liseler arası Robotik turnuvasında 42 takım ve 550 öğrenci bir araya gelecek.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Kahveci, Halit Altun, Kürşat Haddat, Hasan Yıldırım, Yılmaz Akyüz, Müteşebbis Heyet Üyesi Safvatullah Işık ve Turgay Altuntaş, 18-20 Ekim tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek First Robotic Competition yarışmasında Mersin’i temsil edecek Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan R3D3 robot takımı ile bir araya geldi. Yarışmada sergileyecekleri robot hakkında bilgilendirme yapan R3D3 robot takımı öğrencileri, 21 öğrencinin yer aldığı takımlarıyla 6 hafta gibi kısa bir sürede hazırlanan robotları ile bir an önce yarışmaya katılma konusundaki heyecanlarını belirttiler. Böylesine büyük ulusal bir yarışmada ev sahipliğini yapmanın ve bu yarışma içerisinde yer almanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden R3D3 Robot takımı öğrencileri, desteklerinden dolayı Mersin Valisi Ali İhsan Su ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’ye teşekkürlerini illettiler.

FRC MERSİN OFF SEASON 2019 Liseler arası ROBOTIK Turnuvasının Mersin’de düzenlenecek olmasından dolayı heyecanlı olduklarını belirten Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, “Bilim ve Teknolojinin büyük bir ivme kazandığı günümüzde, global düzeydeki yenilikleri takip ederek bu gelişmelere yönelik bir eğitim sistemi üzerine gençlerimizi yönlendirmenin bilincindeyiz. Bilgiye ulaşmak ve eğitim günümüzdeki en önemli itici unsurlardandır. FIRST ROBOTIC COMPETETION’ının ulusal düzeyde, çeyrek asrı aşkın birikim, tecrübe ve heyecanıyla kentimizde gerçekleştirilecek olmasından mutluluk duyuyorum. Uluslararası düzeyde düzenlediği etkinliklerle gençlere takım ruhunu, yardımlaşmayı, sürece odaklanarak birlikte kazanmayı ve tüm bu etkinliği eğlenceli bir ortamda gerçekleştirmeyi mümkün kılan FIRST ROBOTIC  COMPETITION yarışması ile gençlerimizin bilgisinin kalıcı olduğu, özgüvenini geliştirebildiği ve geleceğimize sağlayacağı katkılar için kendini mutlu hissettiği bir dünyaya adım atıyoruz” dedi.

 “STEM uygulamalarını 30 yıldır gençlere en uygun formatta sunan ve global anlamda en prestijli robotik kodlama yarışması olan FIRST ROBOTIC COMPETITION’da, siz geleceğe yön verecek gençlerin ülkemizin gerçekleştirdiği teknoloji hamlesinin büyük bir parçası olacağına gönülden inanıyorum.  Gençlerimizin potansiyellerini sergileyecekleri ve onların gelişim sürecine katkı sağlayacak FIRST ROBOTIC COMPETITION’da,  Bilim ve teknolojinin yankılandığı rekabet ve aynı zamanda işbirliğinin üst düzeyde olduğu heyecan verici bir yarışma temenni eder, tüm yarışmaya katılan takımlara başarılar dilerim” şeklinde konuştu. 18-20 Ekim tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu’ndan gerçekleştirilecek etkinliğin renkli görüntülere sahne olması bekleniyor.  (habergram)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir