Ana Sayfa / HABERGRAM / CHP’den kayyım tepkisi: Seçimle gelen seçimle gider

CHP’den kayyım tepkisi: Seçimle gelen seçimle gider

HDP’li belediyelere kayyım atanmasına tepki gösteren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, seçimle gelenin seçimle gideceğini ifade ederek, “Ankara’dan atama yapılmasını doğru bulmayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, korona virüsüyle mücadelede hükümetin bilimsel gerçeklere uymadığını, Bilim Kurulu’nun AVM’lerin açılıp açılmayacağına, liglerin başlayıp başlayamayacağına karar veremediğini söyledi. Öztrak, “AVM’lerdeki kuyruklar hepimize kaygı veriyor. Anlaşılan sadece biz değil, Sağlık Bakanı da rahatsız. Sürekli tweet atıyor. İyi de kimi kime şikayet ediyorsunuz? İktidarda CHP yok. Öyle şikayet ederek, sorumluluğu topluma bırakarak sıkıntılarımız büyür. Sorumluluğu topluma yıkalım anlayışı bir işe yaramaz” dedi.

‘DAMAT TEYO PEHLİVANA RAHMET OKUTTU’

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Öztrak, “Damat ekonominin başında Teyo Pehlivan’a rahmet okutmaya başladı. İlkin ‘100 milyar liralık yardım yapacağız’ dedi, uçak biletinde KDV’yi indirdi, konutta borçlanma limitlerini arttırdı. Bunları tedbir paketi diye millete pazarlamaya kalktı. Baktı bu tutmadı, rakamı 200 milyara çekti. Paket dediklerinin üstüne de ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ diye afili bir isim yapıştırdı. Ama 200 milyar liranın 150 milyar lirasının destek değil, kredi borç olduğu, hem de faizli borç olduğu ortaya çıktı. 200 milyardan da vere vere, millete 4,4 milyar nakdi yardım verebildiler” diye konuştu.

‘DAMAT BERAT HALİMİZ BERBAT’

İşsizliğe değinen Öztrak, “Millet İŞKUR’un önünde kuyruk oldu. Saray milleti unuttu, vatandaşın durumunu görmedi, feryadını duymadı. TÜİK’e göre bu ülkede 23 milyon 596 bin aile var. Eğer Teyo damadın dediği gibi, milletimize 525 milyar lira destek verdilerse, aile başına 22 bin 250 lira düşer. Şimdi ben milletimize soruyorum; ihtiyaç sahibi hangi aile hükümetten destek alabildi? Bırakın desteği, maskeyi bile dağıtamadılar. İşçinin kendi parasını işçiye vermeye destek denemez. Salgın döneminde vatandaşlarımıza kol kanat geremediler. Damat Berat halimiz berbat. Milletimiz pazarda bu gerçekle yaşıyor. Damat, kayınpeder milleti kuru soğana mecbur bıraktı” şeklinde konuştu.

KAYYIMLARA TEPKİ

İktidarın CHP’li belediyelerle uğraştığını söyleyen Öztrak, HDP’li belediyelere kayyım atanmasına da tepki gösterdi. Öztrak, şunları söyledi: “Seçimle gelen seçimle gitmelidir. Birilerinin hakkında mahkeme kararıyla varsa, mahkeme kararıyla tespit edilmeden görevden alınmaları doğru değildir. Ankara’dan atama yapılmasını doğru bulmayız. Seçimle yeniden seçilir. Bugünkü tek adam parti devleti rejimi içinde, aynen 12 Eylül darbe rejiminde olduğu gibi bazı partilerin Meclis’e girmesi engellenmeye çalışılıyor. 12 Eylül darbe rejimi hukukundan medet umuluyor. Biz CHP olarak demokrasiden yanayız. Milli iradenin eksiksiz olarak Türkiye’nin tüm karar alma sürecine yansımasından yanayız. Bu nedenle de CHP olarak milli iradenin TBMM’ye eksiz yansıması için demokrasiden yana olan tüm partilerin Meclis’e girebilmeleri için her türlü yardımda bulunuruz.”

‘SEÇİM BEYANNAMEMİZ HAZIR’

Öztrak, partilerinin seçim beyannamesinin hazır olduğunu sözlerine ekleyerek, “31 Mart’ta yerel yönetim seçimleri bittiği andan itibaren her an seçim olacakmış gibi hazırız” dedi.

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir