Ana Sayfa / HABERGRAM / Çelik: AB’nin rüşvet siyasetine kapalıyız

Çelik: AB’nin rüşvet siyasetine kapalıyız

 MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, güvenli bölge konusunda , “Birtakım AB yetkilileri, Türkiye’ye ek mali yardımdan bahsediyor, bu rüşvet siyasetidir. Rüşvet siyasetine kapalı olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Mülteci konusuna ilişkin konuşan Çelik, “AB göçmen sorununu yönetmek konusunda duvarlarını kapatarak sınıfta kalmıştır. Geri göndermeme ilkesine insanı olarak bağlıyız” dedi.

GÜVENLİ BÖLGE

Tartışma konusu olan ‘güvenli bölge’ye dair de Çelik şunları belirtti:  “Güvenli bölge uygulamasının hayata geçirilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. AB’deki bazı odaklar, Türkiye’nin demografik yapıyı değiştirmek istediği yaklaşımına giriyorlar. Bu baştan aşağı yalandır. Avrupa ülkeleri sözlerini tutmadı. Türkiye herhangi bir ülkenin mülteci kampı değildir. Birtakım AB yetkilileri, Türkiye’ye ek mali yardımdan bahsediyor bu rüşvet siyasetidir. Mesele sadece maddi yardım değildir. Bir sürü paket içeriği vardır. Rüşvet siyasetine kapalı olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.”

CHP SURİYE KONFERANSI

Geçtiğimiz hafta CHP tarafından gerçekleştirilen Suriye Konferansı’na da gönderme yapan Çelik, “Şimdi Ortadoğu’nun sorununu Ortadoğu’dakiler çözsün kalıbından çıkıp konferans yapmaları güzel. Güvenli Bölge’ye ‘soykırım koridoru’ diyen birisinin konferansa davet edilmesi ibretlik bir durumdur” ifadelerini kullandı.

DEPREM

İstanbul’da meydana gelen 5.8’lik depreme ilişkin de Çelik, “Her kesim davet ediliyor. İş üretmek yerine kişisel konularla gündeme gelenlerin bu süreçte fayda üretmeleri beklenmiyor. Bütün taraf ve kesimler, hep beraber bu yükü göğüsleyelim. Okul binaları başta olmak üzere, 221 milyar tutarında yatırım yapıldı. 105 milyar tutarında sağlık için yatırım yapılmıştır. CHP sözcüsünün bahsettiği rakamlar, çok düşük rakamlardır. Deprem vergileri sanki başka yerlere harcanmış gibi davranıyorlar. Bu paraların çok üstünde afete hazırlık harcaması gerçekleştirildi. Saklanan bir şey yok. Van’a dönük olarak ortaya konan performans, dünya çapında örnek gösterilecek düzeydedir. Yalova’da Düzce’de 6 ay gibi bir süre devlet kendine gelememiştir. 12 milyon kişiye afet eğitimi verilmiştir” dedi.

SİYASETTE 50+1 TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanlığı seçiminde gündeme gelen 50+1 uygulamasının gündemlerinde olmadığını ifade eden Çelik, “AK Parti’nin gündeminde böyle bir mesele yok, Faruk Çelik kendi kişisel görüşünü söylemiş. Bu bir yapboz tahtası değil. AK Parti millet iradesini en üstte tutan bir siyasettir. Baraj yüzde 50 oldu. Daha önce rahatlıkla iktidarı alabileceğimiz rakamlar dururken neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçelim. Yüzde 50 barajı getirdiğinizde çok sayıda vatandaşı bir araya getireceğiniz bir siyaset geliştirmek zorundasınız. Vatandaş oyunu verdiği anda hükümetin nasıl kurulacağı belli” diye konuştu. (Ankara MA)

PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir