Ana Sayfa / Eğitim / Baykan Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz taşıma hizmeti

Baykan Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz taşıma hizmeti

Belediyeyi 10 milyon borç ve haciz dosyalarıyla devraldıklarını belirten Baykan Belediyesi Eşbaşkanı Sarsılmaz, ilçenin en büyük meydanını yaptıklarını, pekmez atölyesi açtıklarını, öğrenciler için ücretsiz ulaşım hizmeti sunduklarını ve kısıtlı imkanlarla hizmet üretmeye devam edeceklerini söyledi. 

Siirt’in Baykan ilçesinde 31 Mart yerel yönetimler seçimlerinde belediye eşbaşkanlığına seçilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) adayları Remzi Sarsılmaz ve Özden Gülmez, belediyeyi kayyumun bıraktığı 10 milyon borç ve 9 adet haciz dosyasıyla devraldı. 26 bin nüfusa sahip ilçede bir yandan borç ve hacizlerle uğraşırken bir yandan da hizmetlerini aralıksız sürdürüyor.
 ‘İLÇENİN EN BÜYÜK MEYDANINI YAPTIK’
Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Baykan Belediyesi Eşbaşkanı Remzi Sarsılmaz, göreve geldikleri 6 aylık süre içerisinde vaat ettikleri birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi. Yeni belediye hizmet binasına geçtikten sonra eski binanın yerine ilçenin en büyük meydanını yaptıklarını söyledi. Sarsılmaz, meydanın ismini ise ilçe halkıyla birlikte belirleyeceklerini belirtti.
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
Sarsılmaz, seçimden önce öğrencilere ücretsiz taşıma imkanı sağlayacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatarak, yeni eğitim öğretim yılın başlamasıyla birlikte öğrencileri ücretsiz olarak taşımak için iki otobüs tahsis ettiklerini ve her gün 400 öğrencinin bu hizmetten yararlandığını söyledi.
‘KADINLAR İÇİN İSTİHDAM EĞİTİM KURSLARI’
Kadın istihdamına yönelik girişimlerde bulunduklarını aktaran Sarsılmaz, “İlçemizde kadınların yer aldığı bir istihdam projesi yürütüyoruz. Burada bulunan tekstil firmalarında kadınların çalışması için eğitim kursu açacağız. Bunun için atölye kuruyoruz” diye konuştu.
Sarsılmaz, topraklarını en verimli şekilde kullanmak istediklerine dikkati çekerek, “İlçemizde kooperatif kurarak üretimi daha yaygın ve sistematikleştirmeyi planlıyoruz. Bunun için kadınlara yönelik kooperatif çalışmamız başladı. İlk olarak pekmez atölyesi kurduk. Yakın bir zamanda da nar ekşisi için bir çalışma alanı oluşturacağız. İlçemizin iklimi seracılığa müsait olduğu için bu alanda da çalışma yapıyoruz” dedi.
‘TEK BİR ÇÖP ARABAMIZ VAR’ 
Kayyumun bıraktığı borçtan dolayı gelen ödeneğin büyük bir bölümünün kesildiğini vurgulayan Sarsılmaz, yakıttan yiyeceğe tüm harcamalarında kısıtlamaya gittiklerini kaydetti. Kendilerine kalan ödenekle ancak belediye personelinin maaşlarını ödeyebildiklerini anlatan Sarsılmaz, bir tane çöp araçlarının bulunduğunu, araç bozulduğu zaman çöplerin 3-4 gün yerde kaldığını söyledi. Acil olarak bir çöp aracına ihtiyaçları olduğu belirten Sarsılmaz, iş insanların yardımlarını beklediklerini ifade etti. Sarsılmaz, kısıtlı imkanlarına rağmen halka hizmet sunmaya devam edeceklerini söyledi.  (Siirt MA)
PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir