Ana Sayfa / HABERGRAM / Akşener: Dış politikada tek partimiz var

Akşener: Dış politikada tek partimiz var

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trump’un açıklamalarına tepki göstererek, “İç politikada siyasi rekabete devam edeceğiz ama dış tehditlere karşı bir tek partimiz vardır” dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener,Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye operasyon açıklaması ardından ABD Başkanı Trump, “Türkiye’yi ekonomik olarak mahvederiz” açıklamasına tepki gösterdi.
‘DEVLET GELENEĞİYLE İLİŞKİLER BAŞARIYLA YÜRÜTÜLECEK’
“İç politikada siyasi rekabete devam edeceğiz, bir birimizi eleştireceğiz, ama dış tehditlere karşı bir tek partimiz vardır” diyen Akşener, şöyle devam etti: “O da al bayrak partisidir. Hiç kimse merak etmesin. Türkiye’nin devlet geleneği, dünya ülkeleriyle ilişkilerini başarıyla yönetecek güçtedir. Türkiye’nin dostları, Trump yönetimine tehditlerinin sonuçlarını anlatacaktır. Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum; Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır. Hiç kimse telaş etmesin Türkiye bu coğrafyaya yeni taşınmadı, devlet olmayı da Harward’da öğrenmedi. Türkiye’nin devlet geleneği Dünya ülkeleriyle ilişkilerini başarıyla yürütecek güçtedir. Dün ülkemizin muhatap kılındığı küstahlık, yaşadığımız tüm tartışmalarımızın geride bırakılmasını gerekli kıldı. ABD Başkanı Trump’ın dün yaptığı açıklama, devlet aklıyla bağdaşmayan bir küstahlıktır.”
‘TÜRKİYE VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKİYOR’
Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan Yeni Ekonomi Paketi’ne (YEP) yönelik sert eleştirilerde bulunan Akşener, şunları söyledi: “Ey damat bakan, çıkmış karşımıza YEP diyorsun. Açıkladığın dokuzuncu paket bu! Sonucun ne olduğu ortada, sen değişim başladı diyedur. Değişim çoktan başladı. Üreten ürettiğinin karşılığını alan sokakta çarşıda pazarda devletine adaletine güven duyan; gelecek kaygısı olmaksızın mutlu, umutlu, güçlü bir Türkiye. Bunun temeli hukukun üstünlüğüdür. Hukukun üstünlüğü olmadığı yerde üstünlerin hukuku başlar. İllet de budur, zillet de budur. Her toplumun ayakta kalabilmesinin temel şartıdır. Hukukun üstünlüğü olmadığı yerde ne kimse üretir ne de kimse ürettiğinin karşılığını alabilir. Hukukun üstün olmadığı yerde terörist başı TRT’ye çıkar, şehit anasının bağrı yanar. İlk ele alınacak konu hukukun üstünlüğüdür. Güçlü bir Türkiye elbette ki zengin bir Türkiye demektir. Şunu açıkça ifade etmemiz gerek Türkiye varlık içinde yokluk çekiyor. Çünkü Türkiye üretemiyor. Üretemediği için istihdam yaratamıyor, zenginleşemiyor, fakirlik artıyor. Bunun için her dört gençten biri işsiz.” (Ankara MA)
PAYLAŞIN
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hakkında habergram

Tekrar kontrol edin

CHP’li Antmen, ‘Akkuyu santrali tüm Mersin’i vuracak’

Akkuyu’da ücretlerini almayan işçilerin yol kapatma eylemine değinen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Akkuyu Nükleer ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir